O mne

Volám sa Miroslava Janigová a s manželom Peťom máme dve detičky a tretie na ceste. Keď som mala 18 rokov, začala som sa zaujímať o zdravý životný štýl. Moj záujem vychádzal skôr z etických dôvodov a stala som sa vegetariánkou. Nebola som nejak vážne chorá, ale často ma trápili zdĺhavé nádchy, angíny či jarné alergie a pár kíl navyše. Bola som závislá na sladkostiach a chlebe. Keď sa nám narodilo prvé bábätko, prešli sme z vegánstva na makrobiotiku, strave som sa začala venovať intenzívne a tak je to dodnes.

V roku 2013 som objavila čaro živej stravy (raw living food), ktorú kombinujem s vegánstvom. Keďže nežijeme v trópoch, kde je pestrá živá strava dostupná po celý rok, ale tu na Slovensku mávame aj jar, jeseň a zimu, rozhodla som sa tento životný štýl prispôsobiť miestu, kde žijeme. Prostredníctvom tejto stránky sa chcem s vami podeliť o to, čo mi tento životný štýl dal a čo zobral. Zbavila som sa všetkých zdravotných ťažkostí, stačí mi kratší spánok (a to v noci som niekoľkokrát vstávala dojčiť syna), mám veľa energie, zopár kíl dole, radosť zo života a úsmev na tvári.

Živá strava alebo raw food predstavuje ovocie, zeleninu, divú zeleninu, semená, orechy, morské riasy, superpotraviny, klíčky, všetko v surovom stave alebo tepelne upravené do 42 stupňov. Žiadne živočíšne produkty ako mäso, mlieko, vajcia. Vegánska strava je takisto strava rastlinného pôvodu, ktorá však je aj tepelne spracovaná. Keďže rada jem zdravo a chutne, tak mojim chuťovým pohárikom nestačí mrkva a jablko ako obed. A preto tu nájdete množstvo chutných a zdravých raw či vegánskych receptov, z ktorých sa dá vyčariť praženica, tuniakový šalát, majonézový šalát, tyčinka snickers, brownies, sushi, orechový syr a veľa veľa ďalších.

Takisto tu nájdete informácie, ako sa zdravšie stravovať, ako si osvojiť takýto životný štýl s ľahkosťou a radosťou v rámci programov, ktoré ponúkam. Poradím vám ako začať, čo budete potrebovať v kuchyni, čo s čím kombinovať, kde nakupovať.

Na mojom blogu sa dozviete, ako sa mi podarilo vybudovať si návyky, ako som začala viac športovať bez toho, že by som sa do toho nútila.

Verím, že keď niečo robíme, lebo chceme, darí sa nám viac, ako keď musíme.

Chcem inšpirovať ľudí, aby znovuobjavili svoje zdravie a chuť do života. A najmä vám chcem pomôcť dostať sa tam!

E-kniha plná receptov!

Prihlás sa e-mailom a pošlem ti e-knihu zadarmo!

Zadaj emailovú adresu správne, prosím
Táto adresa je už prihlásená.
Bezpečnostný kód bol zadaný nesprávne
Ďakujeme za prihlásenie