Dostatok vápnika na rastlinnej strave? Kde ho nájsť?

Dostatok vápnika na rastlinnej strave

Dostatok vápnika na rastlinnej strave?
Vtĺkali nám do hlavy, že zdroj vápnika je mlieko🥛. Teda, kde ho nájdem a ako je možné, že nemám dolámané kosti každý týždeň, keďže už 15 rokov som nič mliečne nejedla?😳 Vápnik je minerál, ktorý sa skladuje hlavne v kostiach, spolu s vlákninou, horčíkom a draslíkom.
Napriek tomu, že USA je najväčším spotrebiteľom mliečnych výrobkov, väčšnina Američanov má nedostatok vápnika.🤔
Čo teda doplnky?
Výživové doplnky pravdepodobne zvyšujú riziko srdcovocievnych ochorení, smrti.
Čo je teda bezpečný zdroj vápnika, ak mliečne výrobky, ani výživové doplnky nie sú to naj?👇👇👇
Tmavolistá zelenina ako kučeravý 🥬kel, brokolica🥦(moja naj zelenina). Vápnik sa z nich vstrebáva dvoj násobne lepšie ako z mlieka🥛. Navyše obsahujú vlákninu, železo, antioxidanty, vitamín K.
Vápnik obsahujú aj strukoviny, obilniny, orechy, olejnaté semená, ostatná zelenina, ovocie.
Navyše, pri kravskommlieku prijímame nasýtené mastné kyseliny (teľa sa potrebuje za rok dostať na 300kg kravu), čo je pre nás 👎🏻(upcháva cievy). Ešte obsahuje aj hnis, krv, antibiotiká, či hormóny (estrogén, testosterón). Otázka nie je, či tam sú, alebo nie. To je bez debaty. Otázka je, aké množstvo… ale áno je to paterizovaný hnis, či krv. Mimochodom pasterizuje sa aj preto, lebo čerstvé mlieko býva kontaminované výkalmi…
U mňa zdroj vápnika❌=🐄mlieko ani náhodou.
Ja mám s mliečnym už dávno účty vyrovnané, syr 🧀bol to posledné z mliečneho, čoho som sa dlho nevedela zbaviť.
Ten kaseinomorfín, čo obsahujú mliečne výrobky, bol pre mňa droga (čo aj čiastočne je😂, aby mláďatá chceli cucať materské mlieko, áno, aj pri ľuďoch to je tak), tak asi preto mi nesmrdel ako nevypraté ponožky. O syre nabudúce😉.
Mimochodom toto sú okara burgre, zo sóje, plus šalát, 💪nabité vápnikom.

Ak vieš po anglicky Dr. Neil Barnard je na mliečne dosť odborník👉@physicianscommittee, alebo klasicky Dr. Michael Greger @nutrition_facts_org .