Nedostatok bielkovín na rastlinnej strave? Je to vôbec možné?

Nedostatok bielkovín na rastlinnej strave

Nedostatok bielkovín na rastlinnej strave, veľmi častá otázka.
Kde bielkoviny berú zvery🐖🐄🐇, ktoré jeme? Z rastlín🌱, obilnín. Spracujú ich a my jeme bielkovinu cez prostredníka🐄🐇🐖. Naše telo si ju premení na esenciálne aminokyseliny (nevyrobí samo, ale musí prijať zo stravy)🤔.
A čo my vegáni? Jeme esenc. amino priamo zo zeleniny🥦, z ovocia🍎, z obilnín🍝, zo strukovín, z orechov🥜 a olejnatých semien, tak ako🐖🐄.
Lekári, vedci (čo si ozaj študujú výživu!) vedia, že nedostatok bielkovín znamená nedostatok kalórii.
Kto má teda nedostatok bielkovín? Ten, kto je podvýživený. Ten, kto je málo potravy, kalórii, trpí hladovkou. Čo sa nás, ktorí jeme 3x denne a viac, netýka. My máme nadbytok stravy, nie nedostatok. Nie sme vyhladovelí, sme prejedení🍔🍟.
Bielkoviny nie sú predmetom obáv (ani štatistika to nevykazuje), lebo sú všade. Keďže ich potrebujeme, príroda ich dala do každej rastliny, navyše ich náš organizmus vie recyklovať.🤗
Veľký problém v dnešnej dobe je, nedostatok VLÁKNINY. Jej nedostatok má vážne zdravotné následky. Živočíšna strava obsahuje 0,0g vlákniny. Potrebujeme cca 25-30g denne, priemerná spotreba je 15g. (Slovenskú štatistiku som nenašla, v USA toto množstvo dodrží 5% obyvateľstva).
Ovocie🍌🍎, zelenina🥦🥒, celozrnné obilniny🍝, strukoviny, orechy🥜, olejnaté semená, ju naopak obsahujú.
Takže otázka neznie, kde hľadať bielkovinu (keďže nežijeme v rozvojových šťátoch a nemáme problém s nedostatočným príjmom potravy),
ale čo jesť, aby sme mali dostatok vlákniny. Jednoznačný smer👉rastlinná strava🌱.

Ak potrebujete nasmerovať, náš online kurz 21-dňová zmena ťa nasmeruje, vysvetlí vam fakty, naučí čo ako skombinovať, aby v strave dostatok všetkých dôležitých živín pre zdravý organizmus. .

Prípadne pozri našu stránku www.zivotjezmena.sk, kde nájdeš plno receptov😉😋