Raw Food Fest 2014

Raw food fest

Prvý ročník Raw Food Festu v Bratislave a mne sa podarilo tam mať stánok! Veľmi som sa potešila, keď mi potvrdili účasť. Super a čo teraz? Koľko toho mám nachystať? Zistila som, že tam bude 5 stánkov s tortami, či sladkosťami. Takže konkurencia bude riadna. Tak to mi stačí nachystať 15 tort a budem dúfať, že to nebudeme týždeň potom dojedať.

Ale Peťo ma presvedčil, nech radšej nachystám viac, možno o jednej nebudem mať čo ponúkať.

V sobotu ráno sme začínali o 9:00. Nakoniec to predsa bolo na terase, i keď ráno to vyzeralo s počasím rôzne.

Mala som nachystané štítky, ozdobné taniere, servítky. Stihla som vybaliť torty z krabíc, niektoré dať do chladničky, zopár na stôl, že ich postupne všetky nakrájam. A v tom bum.

Raw food fest

Zrazu sa tam nahrnuli ľudia a už som sa nezastavila. Smoothie, čo som si doma nachystala, ma 4 hodiny čakalo. Nestihla som sa ani napiť. Bolo to neskutočné. Bola som v nemom úžase. Ľudia stáli v rade na moje torty! O takom niečom som ani len nesnívala. Bola som úplne dojatá, rozplývanie som si musela však nechať na neskôr, lebo bolo treba obslúžiť hostí. Toto som ozaj nečakala. Peťo mi ráno pomohol doniesť chladničku a ešte sa tam chvíľu motal s deťmi a povedal, že to bolo ako jatky. To ma pobavilo :). Chvíľami som robila tri veci naraz, kedže som si nestihla dopredu nakrájať torty, tak som ich krájala za pochodu a samozrejme pri tej rýchlosti som sa aj fajnovo porezala, ale niekto mi podal leukoplast a makalo sa ďalej.

Zobrala som so sebou všetkých 7 druhov, novinky mali tiež úspech, takže som ich zaradila do ponuky.

Ani neviem ako, zrazu bola jedna hodina a všetko preč. Ľudia ešte chodili, tak som rozdávala aspoň vizitky, kde si môžu objednať, alebo nech vyskúšajú nejaký recept. Bolo to šialené tempo.

Z poslednej torty som urobila ochutnávky, aby si dalo čo najviac ľudí.

Spolu 260 porcií. Ak sa mi podarí byť aj na ďalšom ročníku, beriem raz toľko. Už teraz sa teším!

Touto cestou ďakujem všetkým, ktorí prišli ochutnať, prehodiť pád milých slov a organizátorom, ktorým som vďačná, že som tam vôbec mohla byť!