Banánové smoothie so šťavou

Banánové smoothie so šťavou

Banánové smoothie so šťavou sú pre mňa dve muchy jednou ranou. Milujem smoothie a zbožňujem šťavu a tak som tieto dva lahodné nápoje spojila do jedného a tá kombinácia je vynikajúca. Po šťave som bola o chvíľu hladná a tak som hľadala tie naj raňajky, ktoré ma aj zasýtia. Kombinácia ovocia a zeleniny nie je vhodná kombinácia. Lenže ak odstránime vlákninu zo škrobovej zeleniny, máme len organickú vodu a tá sa s ovocím podľa mňa vôbec nebije. Mrkvová-cviklová šťava so zeleno-listovou zeleninou je veľmi výživná a tak ju mám každé ráno. Ako zeleno-listovú zeleninu mám najradšej jedlú burinu ako žihľavu, mrlík, fialku, margarétku, hviezdicu, zádušník, vňate, klíčky. Ich vláknina je taká tuhá, že ju radšej odšťavujem. V zime si pridávam aj kajenské korenie na zahriatie. 

 

Prísady  

  • 5-7 banánov
  • 1 šálka šťavy z mrkvy, cvikly, jablka, zeleno-listej zeleniny
  • 1/2 šálky jahôd (alebo iného drobného ovocia)
  • 2 šálky vody
  • štipka kajenského korenia

Postup:

Odšťavíme mrkvu, cviklu, jablko a jedlú burinu. Šťavu a ostatné prísady dáme do mixéra (postačí aj ponorný) a zmixujeme. Pridáme vodu podľa potreby, z toho nám vyjde cca 1,5 litra smoothie. Ideálne na doobedie.

Tip

V sezóne pridávam aj slivky, či marhule, alebo si zamrazím ovocie z leta a mám zásoby na zimu. Namiesto kajenského korenia si môžete dať aj zázvor.