Kokosové kocky na štýl bounty, bez cukru, kokosového oleja

U nás je kombinácia kokos a čokoláda veľmi obľúbená. Boli sme v bio obchode, kde sme natrafili na tieto kokosové kocky. Mali kolosálny úspech. Bolo tam však zopár prísad, ktoré sa mi nepáčili. Tak som si povedala, že ich idem spraviť doma.  Prečítala som si poriadne zloženie a tie pomery som šla triafať podša chuti, kým sa dopracujeme ku kockám z obchodu. Peťo bol hlavný koštovač, a tieto, čo nám nakoniec vyšli, sa veľmi vážne podobajú na bounty tyčinky. Teda, asi, predsa je to už niekoľko rokov, čo sme tú bounty tyčinky nejedli. Aby sme zas boli k úprimní. Je tu do desať prísad, okrem tapiokového škrobu, nakúpite všetky v bežnom obchode. Ešte budeme potrebovať elektrický mlynček na strúhaný kokos. Tak poďme na to!

Kokosové kocky na štýl bounty, bez cukru, kokosového oleja

Takéto recepty a ďalších 105 perfektných receptov vás čaká v našom online kurze: 21-dňovej zmene. Je to kurz kde sa dozviete ako sa stravovať zdravšie. Nájdete tu návody, čo si nachystať v kuchyni, kde a čo nakupovať, ako variť, čo s čím kombinovať. Všetko detailne no zároveň jednoducho popísané. Nie je to kurz len o varení, ale každý deň rozoberáme aj tému, ktorá sa týka výživy a optimálneho zdravia. Je to kurz o plnohodnotnej strave. Zároveň sme mysleli aj na všetky možné alergie a intolerancie, skrátka každý si tu príde na svoje.

Prísady:

Počet porcií: cca 20-25 kociek , čas prípravy: 30 minút, čas tuhnutia: 1-2 hodiny

Kokosová plnka:

  • 2 1/2 šálky strúhaného kokosu
  • 1/4 šálky tapiokového škrobu
  • 1/4 šálky rastlinného mlieka (dala som sójové)
  • 2 pl oleja (dala som slnečnicový)
  • 3 vrchovaté pl medu (alebo iného tekutého sladidla)

Čokoláda:

  • 100g čokolády na varenie
  • 50ml rastlinného mlieka (sójového, ovseného, mandľového)
  • 4-6 pl brezového cukru (pomelieme v mlynčeku na prášok)
Kokosové kocky na štýl bounty, bez cukru, kokosového oleja

Postup:

Strúhaný kokos pomelieme v elektrickom mlynčeku. My na to používame kávový mlynček. Pomelie aj olejnaté semená a aj brezový cukor, keď potrebujem z neho spraviť práškový. Potom jednoducho zmiešame všetky prísady na kokosovú plnku. Vytvarujeme kocky približne 1,5 cm na 1,5 cm a dáme stuhnúť do mrazničky. Máme minimálne hodinu voľno na cvičenie, čítanie, upratovanie….Potom si nachystáme čokoládovú polevu. Vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu s mliekom a k tomu pridáme práškový brezový cukor. Na veľmi malom ohni miešame, až kým máme nádhernú čokoládovú polevu. Keď sú kocky stuhnuté, máčame ich do čokolády. Dáme kocku na vidličku a tú namočím do čokolády. Ak máte radi dvojitú porciu čokolády, po jednom namáčaní ich ponorte do polevy ešte raz. No musia byť ozaj zmrznuté, aby čokoláda rýchlo stuhla. Môžete ich ponoriť len z polovice, alebo úplne, aby boli celé obalené v čokoláde. To už nechám na vás.

Kokosové kocky na štýl bounty, bez cukru, kokosového oleja

Tip:

Med môžete zameniť za iné tekuté sladidlo. Najradšej by som dala datľový sirup, má však prenikavú chuť a už by tie kocky neboli biele, čo by mi u Jarky, ako hlavnej kritičky, vôbec neprešlo. Agáve nepoužívame už niekoľko rokov, má vysoký obsah fruktózy, preto sme použili med.