Pečené čučoriedkové palacinky s kokosom

Pečené čučoriedkové palacinky s kokosom

Takéto recepty a ďalších 105 perfektných receptov vás čaká v našom online kurze: 21-dňovej zmene. Je to kurz kde sa dozviete ako sa stravovať zdravšie. Nájdete tu návody, čo si nachystať v kuchyni, kde a čo nakupovať, ako variť, čo s čím kombinovať. Všetko detailne no zároveň jednoducho popísané. Nie je to kurz len o varení, ale každý deň rozoberáme aj tému, ktorá sa týka výživy a optimálneho zdravia. Je to kurz o plnohodnotnej strave. Zároveň sme mysleli aj na všetky možné alergie a intolerancie, skrátka každý si tu príde na svoje.

21-dňová zmena - online kurz

U nás máme palacinky, či lievance každý deň. Deti ich milujú a my s Peťom tiež. Máme ich na raňajky, niekedy ako večeru, inokedy ako dezert. No tieto pečené palacinky v rúre majú jednu obrovskú výhodu. Ušetria mi postávanie pri sporáku. I keď nedá sa povedať, že by som postávala so založenými rukami. Buď v jednej ruke držím knihu a čítam si, alebo cvičím. Keď však šupnem dva plechy do rúry, tak mám polhodinu voľno a môžem robiť nejakú súvislú činnosť, čo nie je na škodu. V recepte je aj prášok na pečenie, ale pri poslednom pokuse som ho tam nedala a nik z nás v tom nevidel rozdiel, takže ho môžete pokojne vynechať. U nás má Ondrejko rád všetko čokoládové a tak väčšinou robím polovicu plechu jemu s karobom a semienkami. Tak vlastne máme dva koláče, čo chutia inak a pritom rozdiel je veľmi malý.

Pečené čučoriedkové palacinky s kokosom
Pečené čučoriedkové palacinky s kokosom

Prísady: 

Počet kusov: 1 plech , čas prípravy: 7 minút, čas pečenia: 20 minút

  • 1 1/2 šálky polohrubej celozrnnej múky
  • 1/3 šálky strúhaného kokosu
  • 1 čl prášku na pečenie (nemusí byť)
  • 1 1/4 šálky sójového mlieka (alebo iného rastlinného mlieka, mandľového, ovseného)
  • 3 pl mletého ľanu s 9 pl vody
  • 1/4 šálky datľového sirupu (alebo iného tekutého sladidla)
  • 1 šálka čučoriedok (čerstvé alebo mrazené)
  • štipka soli
Pečené čučoriedkové palacinky s kokosom

Postup:

Rúru na pečenie zapneme na 180 stupňov. Potom pomelieme ľan najemno napríklad v kávovom mlynčeku. V malej miske zmiešame ľan s 9 polievkovými lyžicami vody a odložíme nabok. Potom pomelieme strúhaný kokos na múku a zmiešame vo veľkej mise s ostatnými suchými prísadami, múkou, a práškom na pečenie. Premiešame a potom pridáme ostatné prísady okrem čučoriedok. Keď máme peknú kompaktnú hmotu, vylejeme cesto na plech na papier na pečenie a posypeme čučoriedkami. Dáme piecť na 20-25 minút. Nie je to koláč, ktorý narastie, preto ten názov. Tieto palacninkové kocky sú však mäkké, ale zároveň aj tenké. Ak máte radšej sladšie, pridajte ešte viac datľového sirupu.

Pečené čučoriedkové palacinky s kokosom
Pečené čučoriedkové palacinky s kokosom

Tip:

Ak nemáte poruke čučoriedky, akékoľvek drobné bobuľové ovocie (ríbezle, muchovník, brusnice) bude parádne chutiť. Ak máte radi banány, namiesto tekutého sladidla môžete použiť 2 banány a potom prípadne dosladiť, ak potrebujete.

Ak máte chuť na zmenu, pridajte karob a slnečnicové semienka a máte úplne iný koláčik.

Pečené karobové palacinky s kokosom