Raw raňajky v Senci #2 – ako bolo

Dnešné ráno bolo hektické. Od včera večera som sa rozhodovala, či bude ďalší kurz vonku, alebo v interiéri. A keďže ráno bolo 15 stupňov, tak sme akciu teda presunuli dnu. Zišli sme sa v hojnom počte, 17 ľudí a viac ako 20 detí. Aby sa stihli všetci občerstviť, tak niektoré pochúťky som chystala večer predtým.

Ako prvé sme mali krémové smoothie, ktoré pozostávalo z hlávkového šalátu, uhorky, avokáda, banánu a vody. Robila som dve várky a všetko sa vypilo, takže asi chutilo.

Ďalší bod programu boli makové šúľance. Veľmi jednoduché a populárne jedlo. Dve várky som ušúľala večer predtým, a napriek tomu, aj tak bolo málo. Najviac ma tešilo, keď chodili deti k stolu si pýtať ešte a ešte.

Potom sme robili avokádovo-cukinový dip, do ktorého sme dali avokádo, cukinu, cesnak, lahôdkové droždie, umeocot a vodu. A k tomu sme si nachystali nepečený cesnakový chlieb. Večer predtým som dala sušiť asi 40 kusov tohto chleba, reku ostane mi aj na obed…Neostalo :).

Na misky sme s mojou pomocníčkou Niki, ktorá bola dokonalá asistentka, nakladali dip, usušený chlieb a čerstvý chlieb, aby zúčastnení vedeli ako chutí pred usušením a potom výsledok.

Ani som sa nenazdala, všetko sme pojedli, čo to porozprávali, i keď miestami to bolo náročné sa počuť, lebo 40 ľudí v miestnosti už je celkom dosť, ale bolo to super!

Veľmi príjemná atmosféra, ani neviem ako mi ten čas ubehol.

Už teraz sa teším na ďalší kurz niekedy v septembri, opäť budete mať možnosť si s nami niečo zdravé pripraviť a ochutnať!