Rastlinný jogurt z mladého kokosu

Raw rastlinný jogurt z mladého kokosu

Tomuto jogurtu sa nedá odolať. Ak máte radi rýchlu prípravu, tak tu to platí dvojnásobne, aj s umytím mixéru to trvá 3 minúty, 5 minút s otvorením kokosu.  Mladý kokos dodáva jogurtu jemnú, krémovú chuť a je ľahko stráviteľný. Na raňajky, alebo ako dezert a výborne sa k nemu hodia tieto müsli.

Priemerný mladý kokos obsahuje  okolo 150 kalórií a poskytuje približne 20 percent požadovanej dennej dávky vápnika, 2 gramy vlákniny, 2 gramy bielkoviny, 15 gramov cukru a 3 gramy nasýteného tuku. Kokosová voda obsahuje takmer plné spektrum vitamínu B a vitamín C.

 

Prísady  

  • dužina z 1 mladého kokosu
  • 1/2 šálky kokosovej vody alebo rastlinného mlieka
  • 1 PL agáve (alebo iného sladidla)

Postup:

Mladý kokos otvoríme, vodu vylejeme do pohára a vydlabeme dužinu lyžicou. Dužinu očistíme pod tečúcou vodou, aby ostala len biela časť. Dáme všetky prísady do mixéra a zmixujeme najemno. Prelejeme do misky, pridáme vanilku, alebo škoricu a raňajky sú hotové.

Raw rastlinný jogurt z mladého kokosu

Tip

Jogurt môžete dochutiť škoricou, kardamonom, či hrozienkami, goji, alebo iným sušeným ovocím, pridať k tomu nakrájaný banán a máte raňajky kráľov. Ak máte chuť na sýtejšie raňajky, pridajte 1 lyžicu tahiny, alebo posekaných mandlí a môžete ísť na vysokohorskú túru aj na Kriváň :).