Domáce bounty tyčinky – jednoduchý vegan recept, 6 prísad

Domáce bounty tyčinky - jednoduchý vegan recept, 6 prísad

Už som na našu stránku zavesila viacero receptov na kokosové tyčinky v čokoláde, na štýl bounty ale stále to nebola úplne tá chuť, ako si pamätám z čias, keď som jedla bounty tyčinky. Moje obľúbené! Keď som bola malá, rodičia raz kúpili celú krabicu, no samozrejme, že som ich zjedla najviac!

Teraz som však našla recept od elavegan a tie teda ozaj chutia bombovo a príprava je ozaj jednoduchá. Tento recept zvládne aj ten, čo varí len čaj. Ak nájde teda prísady :))). Peťo a deti milujú kokos, takže kokos na akýkoľvek spôsob u nás môže byť. A tento recept na domáce bounty tyčinky je super jednoduchý, len zo 6 prísad. Sú presne také jemné, ako si ich pamätám!
Takže, ak ste fanúšikovia kokosu, týmito tyčinkami určite nepohrdnete, skôr naopak. U nás som už robila dve várky a zajtra idem na ďalšiu, keby sme mali strúhaný kokos, už je aj tá tretia zjedená. K tomuto receptu potrebujete len elektrický mlynček (my používame kávový, v ktorom síce kávu nemelieme, ale na semená a vločky slúži výborne).

Písanie receptu som musela prerušiť, Lukáš mi strkal hlavu pred monitor a slintal pri týchto fotkách. Nedalo sa inak, musela som spraviť tie tyčinky! Hoci nebola plná várka strúhaného kokosu, dala som polovicu ovsených vločiek a že aj tak dobre! Tak poďme na to!

Domáce bounty tyčinky - jednoduchý vegan recept, 6 prísad

Takéto recepty a ďalších 105 perfektných receptov vás čaká v našom online kurze: 21-dňovej zmene. Je to kurz kde sa dozviete ako sa stravovať zdravšie. Nájdete tu návody, čo si nachystať v kuchyni, kde a čo nakupovať, ako variť, čo s čím kombinovať. Všetko detailne no zároveň jednoducho popísané. Nie je to kurz len o varení, ale každý deň rozoberáme aj tému, ktorá sa týka výživy a optimálneho zdravia. Je to kurz o plnohodnotnej strave. Zároveň sme mysleli aj na všetky možné alergie a intolerancie, skrátka každý si tu príde na svoje.

Domáce bounty tyčinky - jednoduchý vegan recept, 6 prísad

Prísady:

Počet porcií: 30 tyčiniek, čas prípravy: 15 minút, čas tuhnutia v mrazničke: 60 minút

Tyčinky:

  • 2,5 šálky strúhaného kokosu
  • 1/3 šálky xylitolu
  • 1 čl vanilkového cukru
  • 1 kokosový jogurt, 140g (dala som od provity)
  • štipka soli

Poleva:

  • 100g čokolády na varenie (odporúčam čítať zloženie, nie všetky sú vegan)
Domáce bounty tyčinky - jednoduchý vegan recept, 6 prísad

Postup:

V elektrickom kávovom mlynčeku pomelieme kokos a xylitol na múčku. Preložíme do väčšej misky a všetky prísady na tyčinky zmiešame spolu. Hmota má byť pevná, no dá sa dobre miešať. Keďže tam nejde žiadne kakaové maslo, kokosový olej, už teraz potrebujeme hutnú hmotu. Vytvarujeme tyčinky, poukladáme ich vedľa seba, nie na seba (mohli by sa polámať pri prekladaní) a vložíme do mrazničky na 30-40 minút.
Medzitým si pripravíme čokoládovú polevu. Vo vodnom kúpeli, alebo na veľmi malom ohni, roztopíme čokoládu.
Keď sú tyčinky zmrznuté, vyložíme ich z mrazničky a namáčame do čokolády. Potom ich dáme ešte stuhnúť do chladničky na 1-2 hodiny, alebo späť do mrazničky na 20 minút. A to je ozaj všetko, môžete podávať.

Domáce bounty tyčinky - jednoduchý vegan recept, 6 prísad


Tip:

Namiesto čistej čokolády na polevu zvyknem primiešať trochu rastlinného mlieka. Minule sme nemali doma rastlinné mlieko, tak som pridala trochu vody. Veď v zložení tých mliek je vždy okrem obilniny (špaldy), či strukoviny (sóje), či orechov (mandlí) ešte voda. Tak reku, musí to fungovať aj s čistou vodou! A funguje. Čokoláda nie je taká tuhá, čo nám veľmi vyhovuje.