Dôležitou súčasťou našej domácej lekárničky sú esenciálne oleje. Majú v sebe obrovský potenciál. Sú tak koncentrované a silné, že ich stačí veľmi máličko. Ich rôznorodosť nás fascinuje: dajú sa použiť vnútorne, natierať na kožu či vdychovať. A podľa toho, čo nám práve je, rýchlo pomáhajú. Denne u nás zapíname na pár hodín difúzer cez deň a na noc a užívame si účinky aromaterapie. Napríklad kadidlo používame často pre jeho úžasne účinky – upokojuje, používa sa pri liečbe rakoviny, dokáže opraviť aj DNA. Kedže ide o veľmi koncentrované oleje, pre použitie na kožu ich riedime. Či už napríklad s mandľovým olejom pre natieranie na kožu alebo v kombinácii s leucidalom pre výrobu parfumov. 

Esenciálne oleje

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zlúčeniny, ktoré sa nachádzajú v semenách, kôre, stonkách, kvetoch a iných častiach rastlín. Môžu mať krásnu aj silnú vôňu. Ak ste už niekedy dostali ružu, prešli sa po levanduľovom poli alebo privoňali k čerstvo nakrájanej mäte, zakúsili ste aromatické vlastnosti esenciálnych olejov. Esenciálne oleje môžu zlepšiť náladu, upokojiť zmysly a vyvolať silné emocionálne reakcie. Možnosti esenciálnych olejov však prekračujú ich voňavé čaro.

Esenciálne oleje sa už v minulosti používali v mnohých kultúrach pre ich medicínske a terapeutické vlastnosti. Súčasné trendy smerom k holistickým prístupom k vlastnej starostlivosti o zdravie a čoraz väčšie vedecké dôkazy o alternatívnych zdravotných postupoch stoja za snahou o znovuobjavenie silných zdravotných účinkov esenciálnych olejov. Mnohé majú silné čistiace vlastnosti. Ich jedinečné chemické zloženie im umožňuje preniknúť pokožkou pre okamžitú systémovú reakciu pri kožnom použití. Určité oleje sa môžu používať ako potravinové doplnky na podporu vitality a pohody.

Spôsoby získavania

Liečebné esenciálne oleje sa najčastejšie získavajú procesom destilácie pomocou vodnej pary pri nižšej teplote, počas ktorého para cirkuluje cez rastlinný materiál pod tlakom a uvoľňuje esenciálne oleje do pary. Ako sa zmes pary ochladzuje, voda a oleje sa oddeľujú a olej sa zbiera vo svojej čistej podobe. Na zaistenie olejového extraktu najvyššej kvality sa musí podrobne monitorovať chemické zloženie, teplota a tlak. Príliš málo tepla a tlaku neuvoľní cenný olej; príliš veľa môže rozbiť krehké chemické zloženie extraktu a ovplyvniť jeho účinnosť. Popri starostlivo kontrolovanom procese extrahovania je pre kvalitu extraktu terapeutického esenciálneho oleja rovnako dôležitý dôsledný výber správnych druhov rastlín a častí rastlín, zozbieraných v ideálnom čase, keď sú v nich esenciálne oleje v najväčšej koncentrácii. Tento komplexný proces je rovnako umením ako vedou a zaistenie vynikajúceho produktu vyžaduje spoluprácu skúsených pestovateľov a destilatérov.

dōTERRA® certifikované čisté esenciálne oleje terapeutickej triedy (CPTG) sú čisté, prírodné, aromatické zlúčeniny starostlivo získavané z rastlín. Neobsahujú prídavné látky ani umelé prísady, ktoré by oslabili ich aktívne kvality, a neobsahujú znečisťujúce látky ako pesticídy alebo iné chemické pozostatky.

Použitie

Esenciálne oleje sa používajú pri širokej škále aplikácií pre emočné a fyzické zdravie. Môžu sa používať samostatne alebo v komplexných zmesiach, čo závisí od používateľovej skúsenosti a požadovaných účinkov. Esenciálne oleje sa zvyčajne podávajú jedným z troch spôsobov: aromatickým rozptyľovaním, lokálnou aplikáciou na pokožku alebo vnútorným užívaním ako potravinové doplnky. Používanie esenciálnych olejov môže byť nesmierne jednoduché a zároveň môže zmeniť Váš život. Spolupráca s niekým, kto esenciálne oleje už používa, umožní začínajúcim používateľom, aby mali prospešnejšie a príjemnejšie skúsenosti.

dōTERRA®

dōTERRA® vyrába a distrubuje výnimočné a vysokokvalitné CPTG Certified Pure Therapeutic Grade® esenciálne oleje cez viac ako milión nezávislých distribútorov na celom svete, známych ako Wellness Advocates. Okrem prvotriednych esenciálnych olejov, ktoré používajú nie len jednotlivci ale aj špecialisti v oblasti zdravotnej starostlivosti, spoločnosť dōTERRA® ponúka aj produkty pre starostlivosť o telo, relaxačné produkty či výživové doplnky. Všetky sú prirodzene bezpečné, účinné a obsahujú CPTG esenciálne oleje.

Ak vás esenciálne oleje doTERRA® zaujali a mali by ste o ne záujem, prípadne hľadáte viac informácií, navštívte našu oficiálnu stránku doTERRA®.

© Copyright - Život je zmena
Password Reset
Please enter your e-mail address. You will receive a new password via e-mail.